Świece z kolekcji 4 Pory roku inspirowane są naturą i otaczającą nas przyrodą.

Inspiracją do powstania kolekcji świec 4 Pory roku był ogród mojej Babci, który od wczesnej wiosny do późnej jesieni cały pokryty był kwiatami. Kwitnące tam rośliny cały czas zmieniały swoje barwy w zależności od pory dnia, pory roku i stanowiska, na którym rosły. Patrząc na kolekcję 4 Pory roku, można zauważyć taką samą prawidłowość, jak z ogrodem mojej babci: świece są niby takie same, ale każda jest inna, bo wykonana o innej porze dnia i w innym momencie.

Świece 4 Pory roku, to obrazy, w którym staram się zatrzymać wszystko, co spotykam codziennie w swoim otoczeniu, spacerując, jadąc samochodem czy oddając się błogiemu lenistwu na łonie przyrody.

Większość z roślin znajdujących się w  świecach z kolekcji 4 Pory roku sama osobiście sadzę, podlewam, pielęgnuję i zbieram, a na koniec zatapiam w parafinie. Dzięki temu rośliny dostają drugie, nowe życie.

Nie wszystkie świece powstające w mojej pracowni znajdziesz na zdjęciach kolekcji 4 Pory roku, ponieważ niektóre robię tylko na specjalne zamówienie, np. świece z różami. Jeśli chcesz, abym zrobiła dla Ciebie taką świecę złóż zamówienia specjalne.

 
Specjalnie dla Ciebie zamieszczam uproszczoną instrukcję palenia świec Karolite
  1. Pal je zawsze pod nadzorem, nigdy nie zostawiaj palącej się świecy bez kontroli.
  2. Przed każdym zapaleniem skróć knot o połowę.
  3. Jeśli świeca dymi lub przygasa - zgaś ją, skróć knot i zapal ponownie.

 

Świece 4 pory roku występują w 3 rozmiarach:

  • wielkość:   mała, duża i na zamówienie
  • średnica:  9 cm,  12 cm,  na zamówienie
  • wysokość: 9 cm,  12 cm,  na zamówienie
 
Rozmiar na zamówienie:

jeśli chcesz mieć świecę zrobioną specjalnie dla Ciebie, na specjalną okazję, która ma mieć wymiary inne niż standardowe 4 Pory roku -  napisz do mnie - chętnie ją dla Ciebie wykonam.

Zachęcam Cię również do poznania pozostałych kolekcji świec i lamionów z pracowni Karolite:  ŚWIECE Z WOSKU PSZCZELEGO, LAMPIONY

Kolekcję świec 4 Pory roku obejrzysz w GALERII,  kupisz w   SKLEPIE

 

1 Lubię To!